plechotice
icon
 
Aktuality

Relizované činnosti za posledné roky OcÚ Plechotice

V prílohe Vám prinášame informácie o vykonaných činnostiach  ako aj plány, čo by bolo potrebné v budúcnosti riešiť. 

viac

Október, mesiac úcty k starším

V sobotu 8.10.2022 sme sme sa stretli v kultúrnom dome z príležitosti mesiaca úcty k starším. Seniorov nad 6o rokov veku sme si uctili tematickym programom, pohostením a odovzdaním darčekov. Viac v prílohách.  

viac

Začal sa október - mesiac úcty k starším

Ešte v decembri  roku 1990 bol mesiac október vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov za Mesiac úcty k starším a 1. október za Medzinárodný deň starších. Aj obec Plechotice nezábúda na svojich starších spoluobčanov a aj z tohto dôvodu organizuje        8. októbra  2022 o 16,00 hod. spoločné stretnutie v miestnom kultúrnom dome. Viac v prílohe. 

viac

Pľechocicki dobroty 2022

V prílohach sa vraciame k "Pľechocickim dobrotom" a ďakujeme každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom pričinil o úspešný priebeh tohto podujatia.  

viac

Aktívne zálohy ozbrojených síl SR

Personálny úrad OS SR obec poprosil o vyvesenie letáku  na www stránku obecného úradu pre záujemcov o aktívne zálohy (bývalí profesionálny vojaci, policajti,  hasiči ...), viac v prílohe.

 

viac

Zber použitých jedlých olejov

Dňa 10.5. 2021 sa bude v našej obci odvoz použitých jedlých olejov v PET fľašiach, ktoré budú nepoškodené a riadne uzavreté. Prosíme preto občanov, ktorí majú záujem o túto službu aby v priebehu 6.5. a 7.5.2021 doniesli tento olej k obecnému  úradu, /plechové dvere garážu/. Takáto služba bude poskytovaná viackrát ročne a o dátume odvozu Vás budeme informovať na stránke obce  v časti „Aktuality“ a aj prostredníctvom miestneho rozhlasu.

viac

1.5.2021 testovanie a výsledky

Opäť máte možnosť sa otestovať za obvyklých podmienok na známom mieste a v rovnakom čase. Výsledky : 170 otestovaných, nulová pozitivita.

viac

24.4.2021 testovanie

Možnosť otestovania v sobotu 24.4.2021 v priestoroch KD v obvyklom čase.  

viac

17.4.2021 testovanie a výsledky

V sobotu Vám opäť ponúkame možnosť sa otestovať už v známych priestoroch a obvyklom čase. Výsledky za sobotu 17.4.2021 - z 232 otestovaných nebol nikto pozitívny.

viac

10.4.2021 testovanie a výsledky

Pokračujeme v testovaní ako obyčajne v sobotu v obvyklom čase. Výsledky testovania: 230 otestovaných, nikto nebol pozitívny. 

viac

3.4.2021 testovanie a výsledky

Aj počas sviatkov Veľkej noci ponúkame testovanie. Uskutoční sa v "bielu" sobotu od 8,00 do 16,00 hod. za obvyklých zásad. Otestovaných spolu 241, pozitívny nebol nikto.

viac

Veľkonočné želanie

Veľká noc 2021

viac

27.3.2021 testovanie a výsledky

Testovať sa bude v sobotu v obvyklom čase za už stáleho harmonogramu, ktorý je v prílohe. Dosiahnuté výsledky: 223 otestovaných, z toho 2 poz., čo predstavuje 0,88 %.

viac

20.3.2021 testovanie a výsledky

Je tu ďalšia sobota a už tradične aj testovanie. Harmonogram, ktorý nájdete v prílohe sa oproti minulému týždňu nemenil. Dosiahnuté výsledky:227 otestovaných, nikto nebol pozitívny

viac

13.3.2021 testovanie a výsledky

Aj v túto sobotu pokračuje testovanie v našej obci, upzorňujeme na zmeny v harmonograme, bližšie v prílohe. Dosiahnuté výsledky testovania: 251 otestovaných, nikto nebol pozitívne testovaný.

viac

6.3.2021- testovanie a výsledky

Pokračujeme v testovaní určeného prednostne pre obyvateľov Plechotíc. Testovanie bude už ako obvykle v sobotu od 8,30 hod. do 17,30 hod. s rovnakým harmonogramom pre jednotlivé ulice a všetkými podmienkami ako počas minulých testovacích dní. Dosiahnuté výsledky: 274 otestovaných, z toho 3 pozitívni, čo predstavuje cca 1,1% 

viac

Výzva na sčítanie obyvateľov

K dnešnému dňu 2.3.2021 je sčítaných takmer 49% obyvateľov Plechotíc. V prílohe prinášame informácie k sčítaniu a pripájme prosbu o elektronické sčítanie každého občana, ktorý tak zatiaľ neurobil. 

viac

Výsledky 27.2.2021 testovanie

Opäť sme zabezpečili testovanie aj v našej obci. Testovanie bolo v sobotu 27.2.2021  už v obvyklom čase od 8,30 hod. do 17,30 hod. s tým istým harmonogramom a podmienkami ako pri testovaní minulú sobotu. Výsledky testovania: 252 otestovaných, nikto nebol pozitívne testovaný 

viac

20.2.2021- výsledky a testovanie

Aj tento víkend  sme zabezpečili testovanie s výsledkami: 272 otestovaných, 1 pozitívny čo predstavuje zaokrúhlene opäť ako minule  0,37 %

viac

Testovanie 13.2.2021

Prinášame informácie k testovaniu a už aj výsledky: 271 otestovaných, 1 pozitívny, 0, 37 % 

viac

Zrušenie odstávky elektriny

V prílohe máte vysvetlenie

viac

6.2.2021 výsledky testovania

V treťom testovaní po sebe v týždňových intervaloch boli v Plechoticiach nasledujúce výsledky: 315 otestovaných, 6 pozitívni, čo predstavuje 1,9 %. 

viac

ZŠ s MŠ ostane zatvorená

Vážení rodičia,

určite ste pozorne sledovali dianie počas týždňa, keď bolo skoro jasné, že na Slovensku  otvoríme MŠ a školy prvého stupňa ZŠ, teda aj  ZŠ s MŠ Plechotice v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Plechotice.

viac

Testovanie 6.2.2021

V prílohe zverejňujeme harmonogram testovania

viac

Rok 2020 v našej obci

V prílohe Vám prinášame krátke obhliadnutie za minulým rokom

viac

Výsledky testovania 30.1.2021

K 15,00 hod. máme v našej obci  otestovaných 228 osôb, bohužiaľ aj s 2 pozitivnými výsledkami na COVID - 19. Priebeh bezproblémový, čakacia doba minimálna. Konečné výsledky o 19,00 hod., keď bolo testovanie ukončené: 320 otestovaných, z toho 3 pozitívní, čo predstavuje 0,94 %. 

viac

Zvládli sme testovanie

23.1.2021 prebehlo v našej obci testovanie na Covid - 19. Priebeh testovania bol pokojný, bez rušivých vplyvov za čo patrí poďakovanie všetkým testovaným. 

viac

Elektronické sčítanie obyvateľov

V prílohe Vám zverejňujeme aktuálne informácie.

viac

Želanie občanom obce

Samozrejme toto želanie patrí aj všetkým ľudom, ktorí otvoria našu stránku. Stojme pri sebe v týchto sviatočných, aj keď neľahkých časoch

viac

Naše folklórne skupiny v televízií

Uvidíte ich na TV - 8, bližšie v prílohe

viac

Poďakovanie za testovania

viac

46. ročník futbalového turnaja o " Pohár SNP "

Aj keď nám okolnosti neprajú, 46. ročník futbalového turnaja sa uskutoční. 

viac

Skrášľujeme cintorín

V spolupráci s našim Ružencovým bratstvom sme skrášlili cintorín.  Vymenili sa náhrobné kamene  dvoch duchovných  otcov, ktorí pôsobili a sú pochovaní v Plechoticiach. Administratívne a finančne túto aktivitu  zabezpečilo Ružencové bratstvo  a obec prispela svojou  prácou. Ostáva veriť, že podobné prospešné veci spoločne zrealizujeme aj v budúcnosti.  

viac

Výpis poplachového plánu

V prílohe si môžete pozrieť aké sily a prostriedky HaZZ na vykonanie výjazdu do našej obce možno vyžiadať operačným strediskom na poskytnutie pomoci

viac

Tentokrát sa do školy tešili

Aj v našej obci po dva a pol mesačnej pauze prišli detí opäť do ZŠ aj MŠ. Podľa ich vlastných slov sa do školy naozaj nefalšovane tešili a keďže opätovný nástup bol spojený s ich sviatkom, nemohli sme na to zabudnúť a obdarovali sme ich. Spoločne veríme, že si školu do konca školského roka užijú, veď "veľké" prázdniny sú blízko.                                                                                                                            Obecný úrad Plechotice úprimne ďakuje rodičom, starým rodičom, učiteľkám, deťom  ale aj  všetkým, ktorí sa zaslúžili o bezproblémové zvládnutie mimoriadnej situácie. Skoro každý si vyskúšal rolu, na ktorú ho bežný život nepripravil. A tak z rodičov boli učitelia...        Všetci si spločne želáme, aby reštart bol úspešný a nevznikol žiadny zdravotný ani iný nezvladnuteľný problém. 

viac

Petang sa už môže hrať...

Všetky potrebné veci k petangu dostanete na obecnom úrade, stačí prísť, mať súpera a hra sa môže začať. V prílohe nájdete aj základné pravidlá na petang. Hrať môžu všetci, najlepšia voľba je to však pre tých skôr narodených.Tak príjemnú zábavu. 

viac

Petangové ihrisko pred dokončením

V čase pretvávajúcej korona krízy sme chceli všetkých, od tých najmenších až po tých vekovo najzrelších, prekvapiť zriadením petangového ihriska pri obnovenom multifunkčnom ihrisku v našej obci. Veríme, že si petang obľúbite ako množstvo ľudí vo Francúzsku, Španielsku, či Taliansku, kde sa petang hrá v parkoch, na námestiach, skrátka všade. Využijte uvoľňovanie bezpečnostných  opatrení pohybom na čerstvom vzduchu aj pri tejto nenáročnej hre pre všetkých. Petangové ihrisko Vám bude plne  k dispozicií od budúceho týždňa.    

viac

Pripomenuli sme si výročie ukončenia II. svetovej vojny

Celý svet oslavoval ukončenie II. svetovej vojny, najhroznejšej epochy celosvetovej histórie ľudstva. Aj v našej obci Plechotice dňa 8.5.2020 miestna organizácia SZPB za účasti starostu obce uskutočnila pietny akt kladenia vencov pri priležítosti 75. výročia ukončenia 2.svetovej vojny. Nezabúdajme na tých, ktorí položili svoje životy za našu slobodu. 

viac

Obmedzenie železničnej dopravy

Vdňoch 29. a 30. apríla 2020 budú vykonavané rekonštrukčné prace a kvôli tomu dôjde k dočasným obmedzeniam

Vectron

viac

Prežívame veľkonočné sviatky neobvykle

Napriek tomu, že okolnosti nedovolia, aby sme tieto sviatky prežívali ako doteraz spoločne, buďme disciplinovaní v dodržiavaní predpísaných nariadení. Dúfajme, že práve kvôli tomu sa budeme môcť o to skôr stretnúť spoločne.   

viac

Dezinfikovali sme verejné priestranstvá

Aj naša obec pristúpila k dezinfikácii verejných priestorov, tam kde je predpokladaný zvýšený pohyb občanov (autobusové zástavky, obchody, park, obecný úrad), aby sme zvýšili našu ochranu pred možnou nákazou. 

viac

Začala rekonštrukcia kultúrneho domu

Po dlhšom období a náročných záverečných rokovaniach sa konečne podarilo začať tak potrebnú rekonštrukciu kultúrneho domu v našej obci. Veríme, že práce nebudú stagnovať kvôli príčinám, ktoré tak depresívne v tomto období  ovplyvňujú všetkých nás (COVID 19) a spoločne sa budeme tešiť z dokončeného diela.  

viac

Osadené mantinely na multifunkčnom ihrisku

Aj keď v súčasnosti prežívame všetci ťažké obdobie a máme tráviť čas v domacom prostredí, veríme že najmä mladšie vekové ročníky poteší správa, že už onedlho budú môcť využívať na plno multifunkčné ihrisko s mantinelmi, ktoré doteraz absentovali. 

viac